Dunja Kukovec
Dunja Kukovec (Ljubljana) je kuratorka, publicistka in producentka. Kurirala, sokurirala in organizirala je vrsto kulturnih prireditev in razstav v Sloveniji, pa tudi tujini. Izbrani projekti: sokuratorica Beograjskega oktobrskega salona (2014), soustanoviteljica mednarodnega feminističnega projekta Bring In Take Out Living Archive (2012 do danes), kutatorka mednarodnih razstav Get Together (2006) in Area Kolaborativa (2004) v Galeriji Škuc v Ljubljani, Coded Cultures (2004) v Freiraum Museumsquartier, Dunaj, Share! Like a receipt! (2004) v Galeriji P74 Ljubljana, mednarodni razstavi na 12. in 13. Festivalu računalniške umetnosti, Maribor (2005, 2006) in Pixxelpoint festivalu digitalnih umetnosti v Novi Gorici (2004). Delala je kot začasna kustosinja Manifeste 3 in asistentka kustosa Igorja Zabela (1958–2005) na Beneškem bienalu (2003). V letih 2002–2003 je delala kot kustosinja pripravnica v Moderni galeriji v Ljubljani. Delala je v Cankarjevem domu kot projektna vodja mednarodnega filmskega festivala in festivala dokumentarnega filma.
Sodelovala je tudi s sarajevskim centrom za sodobno umetnost in bila dvakrat članica žirije za nagrado Zvono (2010, 2011). Trenutno je članica sarajevskega združenja za kulturo in umetnost CRVENA in skupaj z Jeleno Petrović sodirektorica Inštituta MINA Ljubljana. Kot družbena »tečnoba«, umetniška distopistka in neakademski kreativni mislec ženskega spola (op.: v slovenskem jeziku ne obstaja ženska oblika besede mislec) rada piše zapletena, poetična in čustveno nabita besedila o sodobni umetnosti. Nazadnje se je ustalila kot članica feministične kuratorske skupine Red Min(e)d (skupaj s Katjo Kobolt, Danijelo Dugandžić Živanović in Jeleno Petrović).
Katja Kobolt in Dunja Kukovec sta kurirali 13. in 14. in zasnovali program za 15. festival Mesto žensk. V tistem času in s sodelovanjem Sabine Potočki se je Mesto žensk pridružilo programu A Space For Live Art (aspaceforliveart.org/) in okrepilo programski del zunaj festivalskega okvira tako v Sloveniji kot v tujini (npr. razstave Humour Works v Ljubljani, Bratislavi, Sarajevu, Berlinu in Natural Relations, Galerija Škuc, Ljubljana). Dunja in Katja sta si prizadevali, da bi Mesto žensk postalo odprta platforma za kuratorska sodelovanja in aktivistične akcije. Od leta 2011 delata spet skupaj s feministično kuratorsko skupino Red Min(e)d na Living Archive, interaktivni platformi in večplastni raziskovalni spletni strani, ki raziskuje feministična načela, metode in paradigme feminističnih razstav in arhive v okviru sodobne umetnosti (bringintakeout.wordpress.com).